Otázky na duben

Otázky na duben

1. Ze kterých filmových pohádek pochází slova těchto písní?

a) Rozvíjej se, poupátko nejkrásnější z květů, od rána až do noci budeš vonět světu.

b) Já s písničkou jdu jako ptáček, někdy spadnu na nos, to se ví. Jen si začnu zpívat jako ptáček, hned mě všechno přebolí. Kdo se nerad usmívá, ten je starý protiva. Hej, na světě je přece krásně, tralalalalalala.

c) Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou, svítí až kraj se zelená. Vtom zpívá les i louka, kdo jen trochu správně kouká, uvidí, co krásy tahle země má.

2. Co je to fosilie?

3. Napiš název živočicha. Žije v okolí řek v Tasmánii a na východě Austrálie. Nohy s plovacími blánami, srst nepropouštějící vodu a veslovitý ocas mu umožňují život ve vodě. Při potápění zavírá oči a pomocí citlivého kožovitého zobáku se orientuje ve vodě a vyhledává k obživě hmyz, korýše a jiné drobné živočichy. Patří mezi savce, ale mláďata se rodí z vajec. Samec používá při boji s nepřáteli jedovaté ostruhy na zadní straně nohou. Jed je tak silný, že může zabít i psa.

4. Co je základní veličina objemu?

5. Který hmyz opyluje květiny?

6. Napiš autory (jméno a příjmení) těchto knih: Rumcajs, Aprílová škola, Babička, Knížka Ferdy mravence, Bubáci a hastrmani.

7. Poznáš toto město? Je to nejlidnatější město USA s mnoha mrakodrapy. Je centrem světového obchodu. Na Ostrově svobody stojí známá socha Svobody. Stala se symbolem nezávislé země.

8. Napiš jednoho lichokopytníka a jednoho sudokopytníka.

    9. Terezka otevřela knihu a zjistila, že součet čísel levé a pravé stránky je 15. Jaký je součin těchto dvou čísel?

10. 22. dubna je Den Země. Popřemýšlej a napiš, co dobrého můžeš pro naši Zemi dělat Ty.

Comments