Třída 1.C‎ > ‎Pro rodiče‎ > ‎

Úvodní slovo

Milí rodiče, vítejte na mých nových stránkách. Doufám, že vzhled nových stránek vám bude vyhovovat a naleznete zde vše potřebné. Uvítám vaše nápady, náměty. Jak jsem již psala, začínám a budu ráda za každý nápad nebo připomínku.

Těším se i na tento školní rok s Vámi a budeme perfektně spolupracovat.

Prozatím vám představím nově vytvořené sekce:

Domácí úkoly:  Děti si úkoly budou psát jako minulý rok do úkoláčku, ale někteří píší tak zkomolené zprávy, že se v tom nejspíš nevyznáte. Budu dbát na celém znění zápisu, ale ti kteří se raději baví, mají smůlu.....Také dejte pozor na úkoly z angličtiny, ta přibyla a mnozí si úkoly nezapíší. Nechte je trochu potrápit, ať si s úkoly vzpomenou, musí mít nějaké povinnosti a pocit zodpovědnosti. Sice jsem říkala, že úkoly již vkládat nebudu, ale přeci jen budu.....já vím, jsem světice :-) Domácí úkoly naleznete na úvodní stránce, třída 5.C.

Co se u nás děje: V této sekci vás budu seznamovat s akcemi, které proběhly a pár řádek navíc. Poněvadž mám doma kluky a ti nejsou  moc hovorní, vždycky se dozvídám z úst jiných rodičů, co se u nich ve třídě dělo nebo děje. Proto vím, že když se doma zeptáte......."Co bylo ve škole" a dítko vám odpoví........"nic", tak věřte, že v tom nejste sami. Proto do této sekce budu psát o tom, co se u nás ve třídě "semlelo", co jsme zažili, mé postřehy. Třeba to někdo uvítá.:-)  ..pokud nezapíšu.

Detektivní pátrání - Jak jsem se již na třídních schůzkách zmínila, zařadila jsem tento rok hru na detektivy. Každý měsíc žáci najdou otázky z různých oborů, předmětů. Své odpovědi vypracují na papír vel. A4, mohou je doplnit kresbou či obrázkem a přinesou je do školy. Na konci měsíce bude vyhodnocení s bodováním. Jedná se o dobrovolnou činnost. Otázky budou různého rázu a budou rozšiřovat obzory poznání i pozornosti.

Čtenářská soutěž: Letos nebude čtenářská soutěž zaměřena na kvantitu čtení, ale na kvalitu. Domácí mimočítanková četba bude z různých žánrů knih. Zaměříme se i na kvalitní zápis přečtené knihy. Podporujte prosím jejich čtení a buďte jim vzorem. V dnešní době je velmi těžké u dětí čtenářství podnítit. Nám se podařilo, tak pojďme v tom pokračovat.

V sekci Matematika, Český jazyk naleznete roztříděné odkazy na procvičování učební látky. Myslím si, že děti tráví u počítače mnoho hodin, kdy hrají nesmyslné hry. Pokud využijeme počítač na opakování  učiva hravou formou, nevidím v tom nic špatného.

Také v budoucnu vložím sekci Anglický jazyk a Prvouku.

Comments